I Ogólnopolski Konkurs Robotyki Przemysłowej - komunikaty organizatora

Komunikat nr 1 - 8 marca 2024 r.

Zgodnie z harmonogramem Konkursu Pierwsze warsztaty przygotowane przez CKPiDN Mielec, poświęcone wprowadzeniu w zakres programowy Konkursu odbędą 11 marca o godz. 18.00 na platformie MS Teams.

Link do tego spotkania zostanie wysłany na adresy mailowe uczestników najpóźniej do godz.12.00 w dniu 11 marca 2024 r.

Komunikat nr 2 - 18 marca 2024 r.

Informacja dotycząca testu po warsztatach on-line

1. Po każdych warsztatach firmy udostępnią uczestnikom konkursu prezentacje, które były przedstawiane podczas warsztatów. Prezentacje zostaną udostępnione na stronie CKPiDN.
  2. Po warsztatach firmowych zostanie przeprowadzony próbny test na MS Teams, którego celem będzie przećwiczenie logowania, udzielania odpowiedzi na pytania, zatwierdzania odpowiedzi oraz ich przesyłania. Test ten nie będzie zawierał pytań dotyczących tematyki konkursu. Link do testu zostanie przesłany wszystkim uczestnikom konkursu.
  3. Link do testu otrzymają wszyscy uczestnicy, ale sam test jest rozwiązywany przez zespół. Oznacza to, że test odsyła tylko jeden przedstawiciel danego zespołu. W przypadku, gdy test zostanie odesłany przez obu członków zespołu to ocenie będzie podlegał test przesłany wcześniej.
  4. Każdy test on-line przygotowany przez firmy będzie zawierał 30 pytań zamkniętych jednokrotnego wyboru z czterema odpowiedziami.
  5. Bramka czasowa dla testu otworzy się o godz. 18.00 i zamknie się o godz. 18.20. Uczestnicy będą mogli wejść na platformę MS Teams wcześniej i czekać na otwarcie testu.
  6. Do 29.03.2024 uczestnicy będą mieli możliwość zmiany preferencji dotyczących wyboru robota (jeden dzień po ostatnim teście).
  7. Po zamknięciu możliwości zmiany preferencji zostanie opublikowana lista rankingowa, która nie będzie zawierała informacji o uzyskanej punktacji przez poszczególne zespoły. Nie informujemy o wynikach przed wyborem preferencji odnośnie robota.
  8. Jeśli zdarzy się, że dwa zespoły uzyskają taka sama liczbę punktów, to o kolejności zadecyduje szybkość rozwiązania testu.
  9. Ze względu na pilotażowy charakter konkursu, nie ma procedury odwoławczej od wyników.

Komunikat nr 3 - 28 marca 2024 r.

Poniżej udostępniamy materiały z  warsztatów wprowadzających oraz warsztatów przeprowadzanych przez firmy:

ASTOR - do pobrania

KUKA - do pobrania

YASKAWA - do pobrania

Warsztaty wprowadzające - do pobrania

Komunikat nr 4 - 2 kwietnia 2024 r.

• W dniu 4 kwietnia 2024 r. (czwartek) o godz. 18.00 zostanie udostępniony nowy test po warsztatach z KUKA

Możliwość powtórzenia testu mają wszystkie zespoły.

Jeżeli zespół przesłał test prawidłowo i odpowiedzi ma przyjęte, wówczas może zdecydować czy chce rozwiązywać test jeszcze raz. Jeśli zespół tak zdecyduje, to wynik z pierwszego testu zostanie unieważniony i pod uwagę zostanie wzięty wynik testu drugiego.

Zespoły, które miały problemy z przesłaniem odpowiedzi napiszą test w czwartek, 4 kwietnia. Czwartkowy test będzie zawierał inne pytania.

Przymominamy, że w przypadku takich samych wyników punktowych decyduje czas wykonania testu więc tym razem nie czekajcie do ostatniej chwili.

• W piątek, 5 kwietnia 2024 r., będzie możliwość zmiany preferencji dotyczących wyboru robota. Zespół, który się na taką zmianę zdecyduje wypełni ankietę, która zostanie udostępniona w piątek, 5 kwietnia o godz.12.00. Zespoły, które nie będą chciały zmieniać swoich preferencji dotyczących robota, nie podejmują żadnych działań.
  • W poniedziałek 8 kwietnia 2024 r. zostanie opublikowana lista zespołów, które zakwalifikowały się do II etapu konkursu.

Komunikat nr 5 - 5 kwietnia 2024 r.

• Formularz zmiany preferowanego robota na I Ogólnopolski Konkurs Robotyki przemysłowej

(formularz był dostępny do d. 8 kwietnia do godz. 12.00)

• Zespół, który się na taką zmianę zdecyduje wypełnia ankietę. Zespoły, które nie chcą zmieniać swoich preferencji dotyczących robota,nie podejmują żadnych działań.

Komunikat nr 6 - 8 kwietnia 2024 r.

Dotyczy: organizacji I Ogólnopolskiego Konkursu Robotyki Przemysłowej - wyniki kwalifikacji do II etapu zostaną opublikowane 09.04.2024 r. do godziny 14:00

Komunikat nr 7 - 8 kwietnia 2024 r.

Publikujemy listę zespołów, które zakwalifikowały się do II etapu I Ogólnopolskiego Konkursu Robotyki Przemysłowej. Finał odbędzie się 17 maja br. w Centrum Kształcenia Praktycznego i Doskonalenia Nauczycieli w Mielcu. Zespoły będą rozwiązywać zadana w dwóch turach:

- 2 tury po 6 zespołów na robotach Kawasaki-Astorino

- 2 tury po 6 zespołów na robotach KUKA

- 2 tury po 3 zespoły na robotach YASKAWA

Zgodnie z Regulaminem o kwalifikacji 30 zespołów 2-osobowych zdecydowała liczba zdobytych punktów w I etapie oraz wskazane przez uczniów preferencje wyboru robotów.

Komunikat nr 8 - 9 kwietnia 2024 r.

Poniżej podajemy link do formularza umożliwiającego rezerwację miejsc noclegowych w Hotelu Iskierka znajdującego się w odległości 300 m od CKPiDN.

Rezerwacja noclegu

Komunikat nr 9 - 16 kwietnia 2024 r.

Szanowni Państwo – opiekunowie drużyn,

Prosimy  o potwierdzenie drogą e-mail (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..p), do dnia 22 kwietnia 2024 r.  przyjazdu drużyny wraz z opiekunem na finał  I Ogólnopolskiego Konkursu Robotyki Przemysłowej do Mielca.

Rejestracja uczestników rozpocznie się w dniu 17 maja 2024 r. o godz. 9.00 w CKPiDN w Mielcu (ul. Wojska Polskiego 2B). Każdy uczeń powinien mieć ze sobą dokument ze zdjęciem, potwierdzający tożsamość.

Zaproponowany przez nas hotel (jest on blisko naszego ośrodka), czeka na Państwa rezerwacje do poniedziałku 22 kwietnia. W przypadku wyboru przez Państwa innych miejsc noclegowych, nie zapewniamy transportu do CKPiDN.

Centrum Kształcenia Praktycznego i Doskonalenia Nauczycieli w Mielcu

ul. Wojska Polskiego 2B, 39-300 Mielec